Nebraska, Kumarhane Oyunlarını Lehte ve Aleyhte Tartışmaya Devam Ediyor

Büyüleyici bir dava şu anda Nebraska Yüksek Mahkemesinde görülüyor.

Daha yakın bir Çarşamba günü mahkeme, Dışişleri Bakanı Bob Evnen’in at yarışı pistlerinde kumarhane kumarını yasallaştıran bir girişimi seçim pusulasından alıkoyma kararına itiraz eden bir tartışma duydu.

Evnen mahkemede teklifin üç oya bölündüğünde tek konu olması şartına uymadığını söyledi. Ayrıca kullanılan dil ve bunun açık olup olmadığı veya oy verenlerin kafasını karıştırma potansiyeline sahip olup olmadığı konusunda sorular yöneltti.

Bu, konuların sponsorları tarafından öne sürülen argümanın tam tersidir. Bunun üç ayrı oya dönüştürülmesini taleplerinin, mahkemenin tek konu şartına bağlı kalmalarını sağlamak olduğunu söylediler.

Ayrıca, Evnen’e karşı çıkmak için, geçmişte, kullanılan dile kadar seçmenlerin kafa karışıklığı yaratma potansiyeli nedeniyle mahkemenin önerilen bir değişikliği asla geri çevirmediğini de eklediler.

Muhalifler, içinde başka bir şeyin saklı olduğunu iddia ettiler. Bu, kumarhane kumarının kabile topraklarında gerçekleşebileceği, buna karşı olabilecek bir şey. Bunu savunanlar, metinlerinde böyle bir şeyin veya başka bir şeyin gizli olmadığını söylediler.

Mahkemenin, Bob Evnen’in konunun Kasım seçimlerine gidip gitmeyeceğine karar vermesi için tanınan son tarih olan 11 Eylül’den önce karar vermesini bekliyoruz.

Bunun tartılması gereken ince kısımları var ve bu, dünya çapında kaç ülkenin kumar yasalarına yaklaştığına benzer. Dünyanın bazı yerlerinde kumarhane oyunları yasaklanmıştır, diğerlerinde katı kurallar altında sunulurken, bazı yerlerde ücretsiz kumarhane kumarı vardır, bu da yeni müşterilerin tam Bahis siteleri‘ni kullanmasına olanak tanır.

Yargıtay’dan geçen teklif, Parayı Nebraska’da Tut önerisidir. Omaha, Lincoln, South Sioux City, Grand Island, Hastings ve Columbus’taki yarış pistlerini içerir. Kabul edilirse, teklif, tüm bunların yolda olanlara kumarhane kumarı sunmasına izin verecektir.

Bu sadece başlangıç olabilir. Seçmenler tasarıyı kabul edip yasada değişiklik yaparsa, gelecekte Nebraska’da at yarışı pistlerinin açılması şaşırtıcı olmaz. Bu tasarının ilerlemesi için baskı yapanlar, kumarhane kumarını yıllardır mücadele eden devlet için bir cankurtaran halatı olarak tanımlıyor.

Teklifin bir kısmı devlete hemen yardım etmeyi içeriyor, kumarhane kumarından elde edilen devlet gelirinin bir kısmını emlak vergisi yardım fonuna verecek ve doğrudan eyalette ihtiyacı olanlara yardım edecek.

Tahminler, 65 milyon $’lık gelirden 45 milyon $’ın elde edileceğine işaret ediyordu ve zamanla bu sadece daha da büyüyecek ve daha fazla insanın dışarı çıkmasına yardımcı olacak.

Leave a Reply